ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР: Тиквеш во голеада подобар од Македонија ЃП

Тиквеш славеше над Македонија Ѓорче Петров во пријателски натпревар со 4-2. Мишов на двапати и по еднаш Христов и Тира беа стрелци на головите за тимот од Кавадарци, додека за „лавовите“ во листата на стрелци се запишаа Алексовски и Идризовиќ.

И двата тима во новата сезона влегуваат со големи очекувања. Македонија ЃП ќе се обиде да стигне до едно од местата кои водат во Европа, а и покрај тоа што првични очекувања за кавадарчани се опстанок во елитното првенство, од втор план ќе се обидат да бидат изненадување во новата сезона.

Се вчитува...