Прв бод на Барнли во Премиерлигата

Повратникот во Премиерлигата, Барнли стигна до првите бодови во сезоната откако ремизираше на гостувањето кај Нотинхем Форест со 1-1 во последниот натпревар од 5. коло.

Амдоуни прв ја затресе мрежата и донесе предност од 0-1 за гостите во 41. минута, а откако овој резултат остана на семафорот и до крајот на првото полувреме Хандсон-Одои со гол во 62. минута го постави конечниот резултат.

Се вчитува...