Прволигашката кошарка продолжува во Скопје и Гостивар

Прволигашката кошарка во Македонија продолжува денеска со три натпревари од 8. коло кои ќе бидат одиграни во Скопје и Гостивар.

Првиот од нив е од 17 часот во СРЦ „Кале“ каде Работнички го пречекува Куманово, додека од 19 часот во „Младост“ гостиварци ќе обидат да има се вратат на победите со дуел против Чаир 2030. Од 19 часот и 30 минути возбудувањата се враќаат на скопската тврдина за натпреварот помеѓу ТФТ и Феникс 2010.

Во недела ќе биде одигран натпреварот помеѓу Академија ФМП и Струмица од 18 часот, во понеделник средбата помеѓу Пелистер и Кожув, а колото ќе биде комплетирано во понеденик со мечот на истото помеѓу МЗТ Скопје и Еуро Никел.

Се вчитува...