ПСЖ го скрши отпорот на Амиен

Пари сен Жермен рутински ја заврши работата на вечерашниот дуел од лига-купот на Франција, триумфирајќи на гостувањето против Амиен со 0-2.

Отпорот на домашниот тим беше скршен во вториот дел, кога најпрвин Нејмар го отвори резултатот од пенал, пред Рабио да ги разреши сите дилеми околу патникот во следната рунда.

Се вчитува...