Работнички на Достаниќ го доби тоа што претходно го немаше – карактер (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Пролетниот Работнички има сосема нов лик. И карактер. Тоа што го најави, српскиот стратег Ратко Достаниќ и успеа да го вгради во тимот на „романтичарите“. Фанатична борбеност, верба во сопствените можности и истрајност до крајот. На таков начин, со пресврт во второто полувреме со двата гола на Давид Тошевски, Работнички стигна до триумф (2-1) над Шкупи.

 

 

Се вчитува...