Работнички убедлив на контролата со Тетекс

Македонските фудбалски клубови Работнички и Тетекс одиграа меѓусебен натпревар како дел од подготовките на двата тима за стартот на новата сезона во Првата и втората фудбалска лига на Македонија.

Прволигашот Работнички славеше на натпреварот со 4-1. Стрелци на головите за тимот од Дебар маало беа Филип Бошковски 53, Димитар Тодоровски 57, Мухамед Елмас 81. и Александар Богдановски 88. минута.

 

Се вчитува...