Работник донесе украински голман пред дербито со Пелистер

Раководството на Работник постигна договор со 32-годишниот голман Евгениј Умовиц, украински интернационалец, кој настапувал за Запорожје во Украина, во Лубанск, Вороњеш и Римаки во Финска и во турски Трабзон.

Тој  доаѓа на местото на повредениот Чаневски и ќе му се приклучи во тимот на Филип Ивановски, кој се покажа во одлично на последниот дуел против Прилеп.

<p style=

Се вчитува...