Ракометарите слават, во соблекувалната ечи „Бисер балкански“ (ВИДЕО)

Ечи „Бисер балкански“ од соблекувалната на македонската репрезентација. Ракометарите одиграа нерешено со Германија, останаа непоразени и како првопласирани во групата продолжуваме во втората фаза на ЕП во Вараждин.

„Пораз што беше тоа???“ – напиша Филип Лазаров кој поради повреда мораше да го пропушти денешниот дуел, но никој не ја пропушти прославата.

Нека се слави и нека се пее вака и во Вараждин.

Poraz , sto beshe toa ???

A post shared by Filip (@filip023) on

Се вчитува...