Ракометен дебелко како пивотот на Конго не сме виделе одамна (ВИДЕО)

Светското првенство во Египет уште еднаш ни покажува дека ракометот е една од најубавите спортски игри во светот. Пикерот на репрезентацијата на Конго Готје Мвумби Тјери личи на се, само не на професионален спортист.

Сепак, и покрај тоа што е сигурно потежок од 130 килограми, тој одлично се снаоѓа на пикерската позиција и веќе успеа да постигне три гола на овој шампионат.

 

Се вчитува...