Ракометна магија Скубе -Дибиров (видео)

Скубе асистира, Дибиров реализира… Вакви акции сме виделе стотина во изминатиот период, но денешниот погодок беше вистинско ремек-дело кое заслужено ги крена на нозе сите присутни во салата „Јане Сандански“.

Словенецот се реши за додавање од зад грбот, Дибиров втрча на втор пивот, а потоа маестрално ја смести топката над противничкиот голман.

Се вчитува...