Реал благодарение на Кашемиро ја реши Севилја… (ВИДЕО)

Реал Мадрид стигна и до дванаесеттата победа сезона во Ла Лига во 20. коло триумфирајќи пред своите навивачи против Севилја со 2-1.

Творец на победата на „кралевите“ беше Кашемиро со двата погодоци, во 57. минута и во 69. минута. Гостите единствено во 64. минута преку Де Јонг успеаја да го израмнат резултатот, но само за кратко.Реал по оваа победа со 43 бода е на врвот во шпанскиот шампионат, со три бода повеќе од Барселона која има и натпревар помалку.

Се вчитува...