Реал со „луда завршница“ ја совлад Барса и го освои Суперкупот на Шпанија (ВИДЕО)

Реал Мадрид е освојувач на Суперкупот на Шпанија откако во финалето во првото годинашно „Ел-класико“ ја совлада Барселона со … Каталонците и те како може да жалат за поразот бидејќи по три четвртини го контролираа резултатот и имаа предност од 71-62.

Сепак, „кралевите“ одиграа неверојатна последна четвртина и на крајот славеа со конечни 83-88. Серхио Љуљ со 24 поени беше прво име на натпреварот, додека кај Барселона Кори Хигинс заврши со 16 поени.

 

 

Се вчитува...

buy windows 11 pro test ediyorum