Реми (1-1) на Брегалница со узбекистански Насаф

По двете претходно победи, Брегалница ремизираше (1-1) со еден од најдобрите узбекистански клубови Насаф во третиот пријателски натпревар за време на подготовките во Анталија.

Во одлична фудбалска претстава на спортскиот комплекс „Фанатик“ во Белек, двата тима имаа бројни шанси и за триумф, но на крај останаа на по еден погодок.

Насаф прв дојде до водство со гол во 15. минута од средбата, а по одличната игра во вториот дел Брегалница израмни со голот од пенал на Пепи Ѓорѓиев во 53. минута од натпреварот.

Се вчитува...