Реми на Евертон и Кристал Палас

Евертон и Кристал Палас ги поделија бодовите во 25. коло до Премиерлигата откако ремизираа со 1-1 на „Гудисон Парк“.

Кристал Палас поведе во 66. минута преку Ају, додека во 84. минута Онана изедначи на 1-1.

Со ова реми двата тима го поправија учинокот во однос на претходното коло во кое забележаа пораз, но и покрај тоа остануваат во битката за опстанок во Премиерлигата.

Standings provided by Sofascore

Се вчитува...