Реми на У19 репрезентацијата против Словачка

Репрезентацијата на Македонија за фудбалери до 19 години ремизираше со соодветната селекција на Словачка (1-1) на турнирот што се одржува во Словенија.

Нашите млади фудбалери први стигнаа во водство со голот на Фета во 17. минута, но само три минути подоцна Словачка израмни преку Слиачки. Македонија во последните пет минути имаше и предност од играч повеќе по црвениот картон што го доби Божик, но не успеа да ја претвори оваа надмоќ и во победнички погодок.

Овој меч претставуваше и крај на настапот на македонската репрезентација на овој турнир, на кој претходно ремизиравме 1-1 против Саудиска Арабија и претрпевме несреќен пораз од 3-4 од Словенија, меч на кој Македонија долго време имаше и два гола предност.

Се вчитува...