Ренова триумфираше на тестот со косовско Гњилане

Ренова славеше на пријателскиот натпревар против косовскиот прволигаш Гњилане кој се одигра во Маврово.

За време на летните подготовки, „гипсарите“ одиграа тест дуел со косовскиот тим славејќи со 2-1. Стрелци на головите за Ренова беа Емран Рамадани и Џон Еди Мена.

Се вчитува...