Репеша повторно удира! (ВИДЕО)

Јасмин Репеша повторно се најде во вниманието на јавноста со неговиот темперамент, откако на вчерашниот дуел помеѓу Сасари и Пезаро, 59-годишниот стратег повторно удри по своите играчи.

Овојпат неговата „жртва“ беше Симоне Заноти, кој го извлече подебелиот крај кај темпераментниот стратег.

Како потсетување, Хрватот пред неполн месец беше жестоко критикуван во медиуми поради нападот на еден од најталентираните млади италијански кошаркари, Хенри Дрел.

Се вчитува...