РФМ: Ви благодариме Македонци за поддршката!

Извонредната победа над Фарските Острови значеше уште еден настап на големите натпреварувања за македонската ракометна репрезентација, која е редовен учесник на сите европски и светски шампионати уште од легендарното ЕП во Србија во 2012 година.

Од куќата на ракометот денеска излегоа со благодарност за македонскиот народ кој им даде безрезервна поддршка на момците на патот до новиот Мундијал.

Се вчитува...