Ријад Марез го испрати Деле Али по „бурек“ (ВИДЕО)

Се уште стои почетниот резултат 0-0 на дерби натпреварот на 1. коло во англиската Премиер-лига меѓу Тотенхем и Манчестер Сити. Потегот во досегашниот дел од натпреварот го имаше Ријад Марез кој со еден одличен дриблинг, жаргонски го испрати Деле Али по „бурек“.

 

 

 

 

 

 

Се вчитува...