Ривалдо е горд – Ривалдињо даде гол за паметење во Лигата на Европа

Ривалдо може да биде горд на својот син Ривалдињо откако младиот Бразилец денеска постигна гол за паметење во квалификациите за Лигата на Европа. Неговиот тим Динамо Букурешт имаше негатива од 0-1 против Атлетик Билбао, пред 22-годишниот Бразилец да ги земе работите во свои раце и со еврогол од триесетина метри да го израмни резултатот.

Погледнете го ремек-делото на синот на легендарниот бразилски репрезентативец.

Rivaldinho Goal HD – Dinamo Bucuresti 1 – 1… by sportsplay

Се вчитува...