Роботи шутираат слободни на полувреме – ова го има само во Јапонија (видео)

САД и Франција играат одличен меч во првото коло од кошаркарскиот турнир, но вистинското шоу се случи на полувремето, на кое Јапонците го открија најновиот изум – робот – кошаркар.

Станува збор за робот што шутираше слободни фрлања на паузата меѓу двете полувремиња, притоа погаѓајќи неколку „пенали“ во низа.

Вистинска штета е што во арените во јапонската метропола не се присутни фанови, за шоуто да биде комплетно.

Се вчитува...