Рома за едно полувреме го среди Удинезе

Рома стигна до четвртата победа во новата сезона од Серија А, совладувајќи го на домашен терен Удинезе со 3-1. „Волчицата“ во првото полувреме ги разреши сите дилеми, откако постигна три гола.

Един Џеко го отвори резултатот во 12.минута, а потоа следеа два погодоци на Ел Шарави во 30. и во 45.минута.

Во завршницата од мечот Диего Пероти не реализира пенал во 89.минута, а Јенс Ларсен постигна почесен погодок за Удинезе.

All Goals & highlights HD – AS Roma 3-1… by livgol

Се вчитува...