Роналдо дојде во Јунајтед и веднаш почна да урива рекорди (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо само што се врати на „Олд трафорд“ веднаш почна да урива рекорди. Тој беше стрелец на два гола во триумфот над Њукасл од 4-1 и со тоа стана прв најстариграч во Премиер-лигата со два гола на деби по Греам Алескандер кој во 2010 беше стрелец за Барнли.

Роналдо постигна два гола со 36 години и 218 дена, додека Александер имаше 38 години и 182 дена.

 

Се вчитува...