Роналдо го напушти Торино, се качи во авион и замина за Манчестер (ВИДЕО)

По три сезони во дресот на Јувентус, Кристијано Роналдо ја заврши љубовта со „сатрата дама“, а кариерата најверојатно ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед.

Португалецот утрово стигна на тренингот на Јувентус, но не тренираше, туку се поздрави со неговите досегашни соиграчи и ги собра своите работи.

На Твитер се појави и видео од аеродромот во Торино на кое може да се забележи приватниот авион на Роналдо.

 

 

 

Се вчитува...