„Роналдо-грозница“ пред „Олд трафорд“ (ВИДЕО)

Навивачите на Манчестер јунајтед буквално ја окупираа околината околу „Олд трафорд“ пред денешниот натпревар против Њукасл на кој се очекува Кристијано Роналдо повторно по 12 години да биде дел од тимот на „црвените-ѓаволи“.

Пеат песни во негова чест и се подготвени да го поздрават својот миленик. Се уште не се знае дали од самиот почеток ќе стартува на мечот против Њукасл,, но и покрај тоа наивачите на јунајтед се и повеќе од расположени.

 

 

Се вчитува...