Роналдо и Кулушевски лесно ја решија Парма… (ВИДЕО)

Јувентус дојде и до седмата победа сезонава во Серија А славејќи убедливо со 0-4 на гостувањето против Парма во 13. коло.

Кулушевски уште во 23. минута ја најави победата на „Старата дама“, а Кристијано Роналдо три минути потоа веќе зголеми и на 0-2.

 

Роналдо во 48. минута со својот втор гол зголеми на 0-3, а Мората во 86. минута ги запечати конечните 0-4.

Се вчитува...