Роналдо и наградите во втор план – За се е виновна Георгина (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо мини одморот го поминува во Дубаи во друштво на неговата свршеница Георгина Родригез и децата.

Роналдо ја прими наградата за најдобар фудбалер во 21. век на „Globe Soccer Awards“. Португалецот на церемонијата стигна со Георгина и својот најстар син. Георгина изгледаше неверојатно, а присутните поради нејзиниот изглед гледаа повеќе во неа, отколку во Роналдо.

 

Се вчитува...