Роналдо не може да погоди на натпревар, ама на тренинг „растура“… (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо секако е во центарот на вниманието на Апенинскиот полуостров по потпишувањето за Јувентус. Но, фановите на „Старата дама“ се уште чекаат на неговиот прв официјален погодок во црно-белиот дрес.

А, додека се чека на тој гол, Роналдо едноставно „растура“ на тренинг… Уште еден неверојатен шут демонстрираше на вчерашниот тренинг кој ги остави во неверување неговите соиграчи…

Се вчитува...