Роналдо откри зошто ја одбрал Англија и Премиер-лигата (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо имаше натпревар од соништата по враќањето токму на „Театорот на соништата“ откако постигна два гола во победата на Манчестер јунајтед над Њукасл од 4-1. По натпреварот Португалецот откри зошто баш ја одбра Англија и Премиер-лигата.

„Да бидам искрен, Англија е најспецијалното место и затоа јас се вратив тука“, изјави Роналдо.

 

 

Се вчитува...