Роналдо шоу – „Велемајсторија“ на Португалецот за ново водство на Јунајтед (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо и тоа како ќе биде огромно засилување за Манчестер јунајтед, откако уште на првиот натпревар успеа да постигне два гола. Иако Њукасл успеа да се врати во игра и да израмни на 1-1, тука е Португалецот кој на „велемајсторски“ начин ги враќа „црвените-ѓаволи“ во водство.

 

Се вчитува...