Руска салата за почеток

Младите македонски ракометари на фантастичен начин ја започнаа одисејата на Светското првенство во Алжир. Русија ја направија “руска салата” на стартот од мундијалот.

Ова само покажува колку е квалитетна оваа генерација. Секако, следеше и фотка за спомен после големиот триумф.

Се вчитува...