Салах го воодушеви и Леброн: Неверојатно! (ФОТО)

Мохамед Салах фантастичната голгетерска форма ја продолжи и на дерби дуелот од седмото коло во Премиерлигата против Манчестер Сити откако стрелаше за својот тим за водство од 2-0. „Фараонот“ со фантастичен потег успеа да сврти тројца играчи околку себе, да влезе во рекетот и успешно да го најде патот до мрежата.

Формата на Еѓипјанецот го воодушеви и Леброн Џејмс кој на објавата на Ливерпул за голгетерскиот учино на својот напаѓач во послените седум натпревари на социјалната мрежа остави коментар „Неверојатно!“

Се вчитува...