Салах се приклучи на египетската репрезентација!

Египетскиот фудбалер Мохамед Салах пристигна во Габон за да се приклучи на репрезентацијата во квалификацискиот натпревар за Светското првенство, објави Фудбалскиот сојуз на Египет.

Салах го пропушти натпреварот што Египет го одигра како домаќин на 1 септември против Ангола, бидејќи Египет е на британската црвена листа на мерки за борба против коронавирусот и играчот ќе мора да помине две недели во карантин по неговото враќање.

По неговата последна посета на Египет, во ноември минатата година, на свадбата на неговиот брат, Салах се покажа позитивен на коронавирусот.

Се вчитува...