Само бод за Јунајтед на гостувањето против Саутемптон, триумф на Тотенхем (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед стигна само до бод против Саутемптон (1-1), во меч од 2. коло од Премиерлигата, откако на стартот од сезоната на домашен терен претходно славеа убедливо против Лидс со 5-1.

Фред во 30. минута си ја затресе сопствената мрежа за водство на домашните, а конечниот резултат го постоави Гринвуд во 55. минута.

Тотенхем го потврди големиот успех од минатиот викенд, кога на домашен терен го совлада Манчестер Сити, па повторно минимално со 1-0 дојде до бодовите на гостувањето кај Волверхамптон. Деле Али од пенал уште во деветтата минута беше стрелец на голот за три бода.

Се вчитува...