Сампдорија го изненади Милан

Милан го доживеа вториот пораз во новата сезона во Серија А, на гостувањето во Џенова против Сампдорија. Домаќинот не се исплаши од огромните вложувања во составот на „росонерите“ ова лето, одира многу поквалитетно од тимот на Винченцо Монтела и на крајот заслужено славеше со 2-0.

Дуван Запата во 72.минута ја искористи грешката во одбраната на Милан и го отвори резултатот, а Рики Алварез во судиското продолжение стави точка на триумфот на Самп против фаворизираниот Милан.

Duvan Zapata Goal HD – Sampdoria 1-0 AC Milan… by Soccer_LENSRicardo Alvarez Goal HD – Sampdoria 2-0 AC… by FootballHD7

Се вчитува...