Се е подготвено за враќањето – Навивачите на Јунајтед уште рано наутро со песни за Роналдо (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо се очекува денеска да го има своето второ деби во дресот на Манчестер Јунајтед на натпреварот против Њукасл во Премиер-лигата. Тој по 12 години повторно се враќа на „Олд трафорд“, стадионот на кој стана тоа што е денеска.

Навивачите на клубот уште рано наутро на улиците на Манчестер пеат песни посветени на својот идол, а кулминацијата се очекува да го достигне својот врв токму на мечот против Њукасл кој е со почеток во 16 часот.

 

Се вчитува...

buy windows 11 pro test ediyorum