Се најде „маж“ да го издрибла Нејмар (ВИДЕО)

Фудбалерите на Пари Сен Жермен одлетаа за Катар, каде ќе се подготвуваат за вториот дел од сезоната. Аспирациите се големи, двојна круна во Франција и атака на Лигата на шампионите. А во Катар, дури и Нејмар беше „издриблан“. Се обиде да се надмудрува со еден сладоледџија, но наиде на тежок противник…Во меѓувреме, Верати учеше да јава камили…

Се вчитува...