Се враќаат навивачите во Англија се враќаат и тепачките – Фановите на Јунајтед и Лидс го „најавија“ стартот на Премиер-лигата (ВИДЕО)

За нешто помалку од половина час Манчестер јунајтед и Лидс ќе го одиграат својот прв натпревар сезонава во Премиер-лигата.

Фановите на овие два тима одлучија на посебен начин да го најават враќањето на публиката на стадионите во Англија. Низ улиците на Манчестер двете навивачки групи се одлучија да се пробаат кој е посилен надвор од теренот.

 

Се вчитува...