СЕКОЈА ЧЕСТ… „Комити“ со „фешта“: Прва, Втора, Трета, Општинска – Вардар засекогаш! (ФОТО+ ВИДЕО)

Вардар против Македонија ЃП на арената „Тодор Проески“ го игра последниот свој прволигашки натпревар, барем оваа година.

„Црвено-црните“ следната сезона се селат во Втората лига, но и тоа ништо не значи за најверните вардарови навивачи „Комитите“ кои низ моментите додека фудбалерите го играат својот натпревар со Македонија ЃП со „фешта“ пред стадионот го испраќаат својот клуб во второлигашката конкуренција.

„Прва, Втора, Трета, Општинска… Вардар засекогаш!“ – порачуваат „Комитите“.

Се вчитува...