Селекцијата на Канатларовски на тест дуели со ОАЕ

Новиот селектор на репрезентацијата до 16 години, Драган Канатларовски го соопшти списокот фудбалери за престојните два пријателски натпревари против Обединетите Арапски Емирати кои ќе се одржат на неутрален терен во Србија.

Канатларовски за првпат ја собира селекцијата по именувањето на оваа функција, првпат со можност за проверка на потенцијалите.

Натпреварите ќе се играат денеска и на 13. август во Стара Пазова, Србија.

СПИСОКОТ НА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА ДО 16 ГОДИНИ ЗА ДУЕЛИТЕ СО ОАЕ:
Стефан Тасев (Вардар), Васко Василев (Ц. Звезда, Србија), Никола Павлевски (Вардар), Марко Ристов (Работнички), Игор Јаневски (Вардар), Мирче Стоилов (Ак. Пандев), Енис Буќи (Шкупи), Бленд Зекири (Работнички), Матеј Ангелов (Работнички), Дашмир Елези (Шкендија), Максим Милошевски (Вардар), Матеј Ѓоргиев (Брегалница), Матео Софијановски (Њу Старс), Меметриза Хамза (Шкендија), Марко Треневски (Њу Старс), Марко Софијановски (Њу Старс), Мите Митев (Ак. Пандев), Бесарт Гуџуфи (Вардар), Михаил Талевски (Работнички), Георг Стојановски (Вардар), Огнен Здравковски (Вардар), Џезаир Абдули (Шкендија).

Се вчитува...