Сензација во Сплит – Мексико ја „урна“ Русија (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Мексико стигна до сензационална победа над Русија од 72-64 на квалификацискиот турнир за ЛОИ во Токио кој се игра во Сплит. Клучна во натпреварот беше третата четвртина во која Мексиканците одиграа неверојатно во одбраната и на противникот му дозволија само седум поени.

Франциско Круз со 21 поен беше најефикасен во победничкиот табор, додека кај поразените Антонов заврши со 13 поени.

Доколку Русија во последното коло не слави над Германија, која во првиот меч беше подобра од Мексико, „зборнајата“ која беше заедно со Македонија во квалификациите за Европското првенство дефинитивно ќе отпадне од игра за пласман на ЛОИ.

 

Се вчитува...