Севилја минимално против Алавеш, но доволно за враќање на врвот

Севилја се врати на врвот во Ла Лига откако во 4. коло стигна и до третата победа сезонава, славејќи минимално со 0-1 на гостувањето против Алавеш.

Стрелец на победничкиот гол за Севилја беше Хоан Жордан во 37. минута од средбата…

Севилја со 10 бода е на челната позиција на табелата, со бод предност во однос на второпласираниот Атлетико Мадрид.

Се вчитува...