Шампионскиот пехар пристигна во Тетово: Шкендија подготвена за славје (ФОТО)

Шкендија денеска и официјално ќе го добие шампионскиот пехар за титулата освоена во Првата македонска фудбалска лига во сезоната 2020/2021.

Пехарот веќе пристигна во Тетово, а шампионите ќе го добијат по крајот на денешниот дуел против Шкупи од последното коло во ПМФЛ.

Се вчитува...