Шампионско видео: Најдоброто од Словенија на Евробаскет 2017

Словенија испиша историја со првото злато на големите кошаркарски натпреварувања, сосема заслужено со оглед на деветте победи во низа на Евробаскет 2017. За заокружување на историскиот успех, погледнете ги најдобрите потези на словенечките фудбалери на овој европски шампионат.

Се вчитува...