Шкендија ја прослави четвртата шампионска ѕвезда со навивачите (ФОТО)

Шкендија сосема очекувано и заслужено, согласно се сработеното низ актуелнава сезона, на четири кола до крајот ја запечати новата шампионска титула. По триумфот од 3-1 против Борец во 29. коло од ПМФЛ, тетовци слават четврта шампионска круна, враќајќи го трофејот по една сезоната повторно во своите витрини.

По победата со која ја осигураа титулата фудбалерите на Шкендија заедно со навивачите ја прославија четврата шампионска ѕвезда во ПМФЛ.

 

 

? ??? ????????? ?⚫

Posted by KF Shkëndija on Sunday, April 25, 2021

Се вчитува...