Шкупи го претстави Блертон Шеји

Прволигашот Шкупи го престави своето најново засилување младиот левокрилен дефанзивец Блертон Шеји. Шеји во Шкупи доаѓа од редовите на Струга ТЛ каде зад себе имаше одлична сезона.

20-годишниот Шеји е младински репрезентативец на Македонија кој претходно има настапи и за тетовска Шкендија.

Се вчитува...