Шкупи подобар од Дрита во последната контрола пред настапот во Конференциската лига

Шкупи ја совлада Дрита со 2-1 во пријателскиот натпревар кој се играше во Охрид. Стрелци на головите за Шкупи беа Сењор и Алварез, додека за тимот од Косово голот го постигна нашиот интернационалец Марко Симоновски.

Ова беше последна контрола за Шкупи пред мечот во новоформираната Конференциска лига на УЕФА кој на програмата е следниот четврток.

Се вчитува...