Шок за Јунајтед во финалето: Сити поведе во 12 секунда! (ВИДЕО)

Уште не почнат натпреварот на „Вембли“ во финалето на ФА Купот, Манчестер Сити се доближи до трофејот откако во 12. секунда поведе во дуелот со градскиот ривал Јунајтед.

Гундоган во 12. секунда од натпреварот го отвори натпреварот. Германецот од далечина го совлада Де Геа и така ги донесе во предност „граѓаните“ на овој меч.

Ова е најбрз гол во финалињата на ФА Купот во историјата. Истиот може да го погледнете ТУКА. 

Се вчитува...