Шокантни сцени: Ник Кирјос комплетно полуде… (ВИДЕО)

Австралискиот тенисер Ник Кирјос повторно со нов испад. На мечот против Качанов на АТП турнирот во Синсинати, Кирјос повторно имаше „жолта минута“ па во неколку наврати комплетно полуде.

Неговото однесување го натера судијата неколку пати да реагира, за да Кирјос му врати дека е најлош судија во историјата на тенисот притоа кршејќи и два рекети во тунелот.

 

Поздрав на крајот немаше, а дури во еден момент Кирјос и плукна кон судијата. Неверојатни сцени за еден професионален тенисер.

 

Се вчитува...