Шоу на Ѓоковиќ во Израел: Најпрво ја насмеа публиката, а потоа расплака од радост едно момче (ВИДЕО)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на АТП турнирот во Тел Авив.

Во четвртфиналната пресметка Ѓоковиќ славеше против Поспишил со 7-6 и 6-3, во меч со свое шоу во кое на моменти сериозно ја засмејуваше публиката.

Најпрво ги насмеа гледачите кога при крајот на вториот сет кога поведе со 5-3, погрешно бројеќи ги гемовите си тргна кон клупата, мислејќи дека треба да се променат страните. Но, судијата му сугерираше дека е рано за промена на страна. Публиката се смееше а со неа и Ѓоковиќ.

На крајот од мечот ги поздрави трибините а потоа неочекувано се упати кон едно момче кое во текот на целиот натпревар држеше транспарент: „Новак, може ли да го добијам твојот рекет?“. Ѓоковиќ приметувајќи го тоа, му донесе рекет а малиот навивачи не можеше да ги запре солзите-радосници.

Се вчитува...